22 czerwca 2018

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Praca Organiczna 2.0”

W dniach 14 i 15 czerwca 2018 roku odbyły się finały Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Praca Organiczna 2.0″.   Finaliści (będący najlepszymi z ponad 600 uczniów) w dniu 14 czerwca rozwiązali test wiedzy i następnie udali się na zwiedzanie Bramy Poznania ICHOT – Centrum Interpretacji Dziedzictwa, oraz Ostrowa Tumskiego. Zwiedzanie macierzy polskiej państwowości zakończyliśmy w katedrze stanowiącej miejsce pochówku pierwszych władców Polski i przed pałacem arcybiskupim najstarszego biskupstwa w Polsce.

W piątek zebraliśmy się w należącym do Biblioteki Kórnickiej PAN Pałacu Działyńskich na poznańskim Starym Rynku, gdzie zespoły prezentowały projekty związane z pracą organiczną. Należy nadmienić, iż poziom konkursu był bardzo wysoki a zespoły walczyły zaciekle o stypendium studenckie i wyjazd do Paryża.

W skład Jury oceniającego pracę konkursowe weszli prof. dr hab. Andrzej Legocki, ks. prałat Henryk Nowak, prof. dr hab. Witold Molik, prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, dr Dariusz Grzybek, dr Marek Przybylski.  Decyzją Jury zwycięzcami konkursu został zespół z województwa śląskiego w składzie Emanuela Szczygłowska, Patryk Świąć pod opieką nauczycielki Pani Ilony Tutaj.

Miejsce drugie zajęli uczniowie Mateusz Kuchnicki i Anna Podhorodecka oraz opiekun Pan Marian Mikołajczak z Zespołu Szkół w Strzelnie, ostatnie miejsce na podium przypadło mieszkańcom województwa podlaskiego Inez Dimitruk i Mateuszowi Januszewskiemu, którzy przygotowani byli przez Pana Włodzimierza Wawulskiego.

Z racji wyrównanego poziomu Jury postanowiło dodatkowo przyznać dwa wyróżnienia, które otrzymali Marceli Urbański i Karolina Wojtuściszyn, uczniowie ci przyjechali do Poznania z Zielonej Góry pod opieką nauczycielki Pani Ines Fronczyk, oraz Adrianna Szcześniak i Kacper Śledzik wraz z opiekunką Panią Dorota Rolą z Zespołu Szkół w Resku.

Dziękujemy finalistom i ich opiekunom za dwa wspaniałe dni i liczymy na spotkanie za rok w kolejnej edycji konkursu.