9 maja 2018

Pierwszy szkolny turniej gry w „Hrabiego” zakończył się zwycięstwem!

W czasie, gdy maturzyści z kórnickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej brali udział w kolejnej potyczce, w której stawką jest zdanie egzaminu dojrzałości, ich młodsi koledzy stanęli w szranki turnieju gry w „Hrabiego”. Pierwsze szkolne rozgrywki okazały się wielkim sukcesem dla zwycięzców i źródłem dobrej zabawy dla wszystkich uczestników zawodów, w których stawką było zdobycie wiedzy i atrakcyjnych nagród.

Rozgrywki w toku, tutaj jeszcze niemal wszyscy mają szanse na zwycięstwo.

Nie ma jak u Mamy

Pierwszy szkolny turniej gry w „Hrabiego” odbył się w Kórniku 8 maja, a jego uczestnikami byli uczniowie tutejszego zespołu szkół, w skład których wchodzi liceum, którego patronką jest – tak bliska Fundacji Zakłady Kórnickie – osoba Generałowej Zamoyskiej. Tytułowy bohater gry, Władysław Zamoyski, jest postacią bardzo bliską uczniom tej placówki, więc do udziału w rozgrywkach zgłosiło się grono uczniów, którym sylwetki naszych Fundatorów są dobrze znane.

Wybitny patron atrakcyjnej gry zerka uważnie na uczestników turnieju.

Nie tylko lokalny patriotyzm

Przywiązanie do związanych z kórnickimi dobrami postaci nie było jedyną przyczyną uczestnictwa w turnieju. Licealiści mieli wcześniej okazję możliwość poznania gry, która wzbudziła ich żywe zainteresowanie. Dowodem na to jest obecność na turnieju zorganizowanym w przyjaznych wnętrzach kórnickiej „Oazy” w dniu wolnym od zajęć szkolnych i atmosfera, w jakiej przebiegał turniej. Rywalizacji towarzyszyła tutaj dobra zabawa, a uczestnicy kolejnych etapów mogli liczyć na życzliwy doping ze strony kolegów i koleżanek, którzy wcześniej odpadli z rozgrywek. Po raz kolejny dane nam było przekonać się, że „Hrabia” spełnia nie tylko rolę gry misyjnej, mającej za zadanie edukację i wzbudzenie zainteresowania historią odzyskania niepodległości przez Wielkopolskę, lecz jest także, a może przede wszystkim – bardzo udanym źródłem rozrywki dla osób w różnym wieku.

Rywalizacja szła w parze z doskonałą zabawą.

Mistrzowie gry

Zorganizowany przez Fundację Zakłady Kórnickie turniej przebiegał pod życzliwym okiem naszego specjalisty i wielkiego pasjonata gier, Grzegorza Florjańczyka, który czuwał nad jego przebiegiem, instruował graczy i rozwiewał wszelkie wątpliwości związane z interpretacją reguł gry i podliczaniem wyników.

Nasz zakładowy specjalista od gier wszelkich czuwał nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek.

Nieoczekiwanie znalazł on wsparcie w jednej z uczestniczek turnieju, która, choć nie dotarła do ścisłego finału, okazała się osobą doskonale znającą instrukcję „Hrabiego” i z zapałem służącą pomocą kolegom i koleżankom, którzy przeszli dalej.

Niekoronowana królowa gry (w czerwonej koszulce) służyła pomocą kolegom i koleżankom, którzy przeszli dalej.

 

Najlepsi z najlepszych

Spośród doskonale przygotowanej grupy szesnaściorga uczniów, którzy zgłosili się do udziału w turnieju, po rozegraniu partii ćwierćfinałowych i półfinałowych z trudem udało się wyłonić finalistów. Poziom graczy był tak wysoki i wyrównany, że na każdym z etapów konieczne były dogrywki, rozstrzygające ostateczny skład finałowej czwórki. Warto tutaj zauważyć, że zwycięstwo w grze nie jest uzależnione tylko od czynników losowych. Ważna jest tutaj także umiejętność strategicznego myślenia i współpraca pomiędzy poszczególnymi frakcjami.

Rafał Leszczyński z Fundacji Zakłady Kórnickie sprawował pieczę nad tablicą wyników i dobrym samopoczuciem graczy.

Te umiejętności opanowali wszyscy gracze, zwycięzców mogło być jednak tylko czworo. Finałową czwórkę zdominowały dziewczyny, czego dowodem niech będzie poniższa lista zwycięzców.

I miejsce – Martyna Nowaczyk

II miejsce – Marcin Najewski

III miejsce -Estera Skrzypczak

IV miejsce Martyna Siódmiak

Finaliści rozgrywek zostali nagrodzeni egzemplarzami gry „Hrabia” oraz bonami do „Decathlonu’ o wartości uzależnionej od zajętego miejsca i wynoszącej odpowiednio: 200, 150, 100 i 50 zł.

Finałowa czwórka w doskonałych nastrojach i z kompletem nagród…

 

Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali publikacje Fundacji Zakłady Kórnickie, w postaci książek ‘Leksykon krajoznawczy gminy Kórnik” i ‘Opowieści kórnickie”.

…oraz z najwierniejszymi kibicami.

 

Dodatkową nagrodą dla wszystkich obecnych, zarówno uczniów, towarzyszącej im w charakterze opiekuna grupy dr Katarzyny Czachowskiej, jak i organizatorów turnieju, był miło spędzony czas i satysfakcja z tego, jak dobrej zabawy katalizatorem jest estetyczne pudełko z edukacyjna grą „Hrabia”.